Таку думку 24 Каналу озвучив політолог Тарас Загородній. Однак поруч з тим відзначається, щойно Ердоган переобереться президентом, його риторика щодо Росії зміниться.

Важливо Компанії з Туреччини продають Росії американську електроніку, що потрібна для війни, – WSJ

Туреччина на боці України

Загородній розповів, що Туреччина – на боці України. Вона допомагає і військовою технікою. Та головне, що зробила після 24 лютого – це заборонила російським військовим кораблям заходити в Чорне море. Інакше б їх, зокрема, ракетоносіїв було б більше.

Це було політичне рішення пана Ердогана, бо якщо виходити повністю з доктрини Монтре, яка була підписана ще в 1934 році, Туреччина не мала права забороняти військовим кораблям Росії заходити в Чорне море. Там є такий термін, як війна, й участь країн Чорноморського басейну у війні,
– зазначив політолог.

Він додав, що зараз війни по суті немає, якщо виходити з юридичного терміну. Ердоган хоче витиснути з Росії максимум для себе і своєї країни й у нього це виходить.

Загородній про те, чому Туреччина продає Росії товари подвійного призначення: дивіться відео

Товари подвійного призначення

За словами політолога, товари подвійного призначення, які необхідні для виробництва, зокрема, безпілотників, можна без проблем знайти на відкритих ринках. У цьому немає ніякого секрету. Зокрема, Іран так шукає компоненти для будівництва своїх "Шахедів".

"Туреччина в цьому випадку звичайно йде на межі червоних ліній, заробляючи просто гроші. Я не виключаю, що коли їх на цьому спіймають, вони просто припинять це робити", – зауважив Загородній.

Новини Туреччини: останні події