Чим забезпечили Україні стабільне 5 місце серед країн-лідерів з відвідин Грузії. Цього ж року - ця цифра суттєво зросте, переконані чиновники.
“В цьому році ми очікуємо 100 тисяч туристів з України. Уряд країни намагається розвивати інфраструктуру – ми розвиваємо нові напрямки, нові гірськолижні курорти”, - каже голова Управління з туризму та курортів Грузії Бека Жакелі.
Щоправда активний - гірськолижний туризм в Грузії обирає насамперед українська молодь. Відвідують традиційно найвідоміші курорти - Багуріані та Гудаурі. А от старші за віком туристи надають перевагу морю, гастротурам з дегустацією вин та відвідинам православних пам’яток в країні. Все більшої популярності набуває оздоровчий туризм на мінеральні води Кавказу.
“Цілющі властивості мінеральних вод Грузії відкрили ще стародавні греки у VII сторіччі до н.е. А традиція відпочивати та лікуватися у містечку Боржомі з’явилася за часі династії Романових. З того часу Грузію відвідали мільйони туристів. Щоправда сьогодні такий відпочинок - задоволення не з дешевих. Аби з’їздити у Грузії на 10 днів та відвідати Боржомі доведеться витратити в середньому 1800 доларів США”, - каже журналіст Вікторія Лісецька.
Серед причин - дорогий переліт та низький розвиток інфраструктури Грузії. Для прикладу, аби відвідати містечко Боржомі та завод відомої мінеральної води доведеться селитися за 20 кілометрів від самого курорту.
“Говорити про готелі в Боржомі ще рано. Тому що тут не дуже великий вибір – сьогодні все конструюється, все будується. Думаю, через 2-3 роки буде можливість залишатися тут готелях. В нас є готельні будинки, та це не дуже зручно”, - каже віце-президент IDS Borjomi Georgia Леван Багдавадзе.
Аби виправити таку ситуацію торік влада Грузії запровадила вільну туристичну зону для усіх інвесторів які бажають розвивати туристичний сектор країни. Так бізнес, що будуватиме готелі в країні отримує безкоштовно земельні ділянки під забудову та не сплачує податки протягом 15 років. Щоправда поки в країні з’явилося лише кілька таких пільгових проектів.