Сотні тисяч людей влаштували мітинг у Національний день Каталонії з вимогою надати незалежність Каталонії від Іспанії, а також звільнити каталонських чиновників, затриманих після невдалої спроби проголосити незалежність регіону в 2017 році, повідомляє Associated Press.

Читайте також: У яку шалену суму Іспанії обійшлась політична криза у Каталонії

Учасники акції за незалежність Каталонії перекидали паркани, протестуючи перед парламентом Каталонії. Відбулися затримання та сутички.


Мітинг у Барселоні за незалежність Каталонії від Іспанії / Фото Getty Images


Мітинг у Барселоні за незалежність Каталонії від Іспанії / Фото Getty Images


Мітинг у Барселоні за незалежність Каталонії від Іспанії / Фото Getty Images


Учасники мітингу за відокремлення Каталонії порушували порядок / Фото Getty Images


Поліція затримувала порушників під час мітингу за незалежність Каталонії / Фото Getty Images

Чому Каталонія хоче незалежності? Каталонці шанують свою історію та розмовляють власною мовою. Каталонія – найбагатший регіон Іспанії та сплачує до бюджету найбільше податків. Тому представники каталонського націоналізму заявляють про історичну і культурну особливість каталонської нації. Вони прагнуть домогтися повного суверенітету та незалежності регіону.

Що відомо про спроби Каталонії відокремитися від Іспанії?

1 жовтня 2017 року в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали за відокремлення від Іспанії. Центральна влада не визнала цей референдум і його результати, а іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії.

11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії. Проте вже 27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії і в регіоні ввели пряме управління. Після цього парламент та уряд Каталонії розпустили.

Верховний суд Іспанії видав дозволи на арешт 6 каталонських політиків-утікачів, серед яких опинився і Пучдемон.