Тут - на Балканах - цей символ отримав нове значення - надію на краще життя. Селище Крешево, що у центральній Боснії, уціліло під час громадянської війни 1992-95 років. Тому тут можна побачити автентичні балканські будинки - з дерева та глини - під солом'яним дахом.
Степан Білетіч - колишній вчитель. Він один з небагатьох, хто в ХХІ столітті володіє мистецтвом оздоблення великодніх яєць металами. Його витвори прикрашають свинцеві квіти, хрести та навіть емблеми відомих футбольних клубів.
"Місцева легенда каже, що кілька юнаків не могли одружитись доти, доки не підкували пасхальне яйце і не поклали його на підвіконня. Це засвідчило про їхню ковальську майстерність та здатність прогодувати сім'ю", - каже коваль Степан Білетіч.
Не поступається у майстерності оздоблювати яйця художниця з Сараєво Ранка Кабріновіч. Її вишукані роботи в кінцевому результаті потрапляють до приватних колекцій.
"Декорування яєць - не така проста справа, як здається на перший погляд. Це дуже тривалий та делікатний процес. Головне для мене - не гроші, а задоволення, яке мені приносить ця справа", - каже художниця Ранка Кабріновіч.
Боснійська майстриня використовує технологію, яка добре знайома українцям, - варить яйця, а потім фарбує їх і наносить різноманітні орнаменти. Саме так, на думку Кабріновіч, протягом віків змінювався камінь, який закривав вхід до могили Христа. Зараз завдяки боснійським умільцям цей камінь перетворився у справжнісінький витвір мистецтва.