Серед присутніх було багато кримських татар та декілька звільнених політв'язів – Олег Сенцов, Едем Бекіров та інші. У руках вони тримали фото кримчан, які досі перебувають у полоні РФ.

Важливо: 26 лютого офіційно визнали Днем спротиву Криму російській окупації: Зеленський підписав указ

Олег Сенцов на акції наголосив, що сьогодні дуже важливо пам'ятати про Крим і особливо про українців, які перебувають у полоні ворога. Російське посольство колишній політв'язень назвав справжньою в'язницею.

Я вірю, що рано чи пізно режим Путіна впаде. Вірю, що Крим і Донбас повернуться до України. Слава Україні,
– наголосив Сенцов.

Акція до річниці окупації Криму: відео 24 каналу

Водночас Едем Бекіров відзначив, що агресивному режиму Володимира Путіна у Росії скоро прийде кінець.

"Путінському режиму кінець. Ще трішки залишилося. І наші усі політв'язні скоро будуть вдома. Чим швидше він звільнить наших політв'язнів, наші захоплені території, тим на 1 день Гаазьський суд зменшить його перебування за ґратами", – сказав на акції Бекіров.

Він нагадав, що наразі у російському полоні перебуває близько 115 полонених, серед яких понад 80 – кримські татари.

Цікаво: Крим не стане ціною для миру на Донбасі, – Зеленський

Також активісти вимагали підняти питання анексованого Криму на зустрічі лідерів у нормандському форматі. Вони наголошують, що українська влада має говорити у світі і про повернення окупованого Донбасу, і про анексований півострів.

На акції українці виголосили 6 вимог до Росії:

  • Звільнити кримських політичних в’язнів.
  • Припинити заміщення населення Криму.
  • Припинити расову дискримінацію корінного населення Криму, кримських татар і етнічних українців.
  • Скасувати заборону Меджлісу кримськотатарського народу.
  • Припинити мілітаризацію Криму та вивести звідти російські війська.
  • Піти геть з Криму.

Окрім того, активісти повісили біля російського посольства невеликий банер у кольорах російського прапора. На ньому зображений Путін-цар, що сидить на унітазі. Сам банер доповнює промовистий напис "А царь то – х*йло!".


Банер-висміювання Путіна, як окупанта України / фото 24 каналу, Андрій Костюк

На акцію люди принесли і плетені лапті, як символ ноги Кремля у Криму. Це традиційне російське взуття активісти кидали у посольство РФ. Як пояснив Бекіров, "російські лапті топчуть українську землю".


Активісти принесли лапті під посольство РФ / фото 24 каналу, Андрій Костюк


Активісти закидали посольство РФ у Києві російськими лаптями / фото 24 каналу

Як Росія окупувала український Крим?

  • 6 років тому, на початку 2014-го Росія напала на Україну та анексувала Крим. У той час в нашій країні тривав Євромайдан, а Віктор Янукович ще залишався офіційним президентом.
  • У перші дні окупації РФ перекинула на територію півострова своїх військових у формі без розпізнавальних знаків. Це було просто, адже в укранському Криму базувалися війська Чорноморського флоту Росії. Паралельно на півострові з’явилося угруповання з російських "казаків". Вони діяли під прикриттям "самооборони Криму".
  • 16 березня Москва провела так званий референдум, який послугував їй підставою для незаконного "приєднання" Криму до Росії. Цей референдум був незаконним, а результати сфальсифіковані.
  • Весь цивілізовний світ постійно наголошує: Росія незаконно анексувала український Крим. За це проти окупантів були введені жорсткі економічні санкції.