Сьогодні, 29 серпня 2018 року, рівно 4 роки як не стало єдиного сина Світлани. Її Андрій загинув виходячи з Іловайського котла так званим "зеленим коридором". Він став пасткою.

Читайте також: Дали гідну відсіч росіянам, вони зібрали три КамАЗи "двохсотих", – воїн про бої за Іловайськ

"Йому навіть повістки не давали", – розповідає мати загиблого бійця Андрія Посполітака Світлана Посполітак. Ідентифікували тіло не одразу, ще кілька місяців Світлана шукала сина і сподівалась, що він живий. І лише за півроку його остаточно встановили за тестом ДНК.


На Стіні пам'яті – і загиблий боєць Андрій Посполітак

Поруч з фото Андрія на Стіні народної памяті – чорні квадрати – місця для світлин неідентифікованих та зниклих безвісти бійців. Чиїсь особи вже встановили, інших все ще шукають, розповідає волонтер, ініціатор проекту.


На Стіні народної памяті є і неідентифіковані та зниклі безвісти бійці

Поруч зі стіною встановили і електронну Книгу пам'яті з іменами усіх військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за Україну у конфлікті на Сході. За підрахунками волонтерів їх на півтори тисячі більше, ніж за офіційними за даними. В Міноборони нарахували майже дві з половиною тисячі загиблих.


Поруч зі стіною встановили і електронну Книгу пам'яті

Саме добровольці першими кинулися у горнило війни, а у 2014 році їх облік ніхто не вів. Тому цифри так разюче відрізняються, – пояснюють пошуковці. Також плутанина виникає через втрати, які називають небойовими. Чимало досі тіл, яких так і не вдалось ідентифікувати.

Читайте також: Четверті роковини Іловайської трагедії: що розповіла дружина загиблого військового

До стіни, де нині найповніший перелік загиблих, 1 вересня сюди приведуть першачків. Замість урочистої лінійки їм розкажуть фрагмент нашої історії. Аби діти зрозуміли завдяки кому вони можуть вчитися і жити під мирним небом.