За українською традицією, протягом тижня "всеїди" родичі, сусіди, свати та куми ходили один до одного в гості, ситно частувалися, смажили на рожнах ягнят, кабанів та іншу дичину. Нині у когось вдома таке побачиш рідко, а от на гуляннях в Мамаєвій Слободі все як 100 років тому.

"Ми використовували рецепти XVII сторіччя. Ми використовуємо спеції тільки натуральні, хмільні напої для маринування використовуємо, часник. Тобто більш старовинний рецепт, нічого сучасного не використовуємо. Маринували 3 доби. А також його готували близько 12 годин на вогнищі. Тобто не використовували ні духовок, ні печей", - каже учасник "всеїди" Олег Нечипорук.

Окрім бенкету шлунку, українці влаштовували бенкет душі: співали пісень, танцювали посеред вулиці та влаштовували різні забави.

"В останні тижні зими наші пращури намагались добряче розважитись. Адже після Масляної наставав великий піст. Тоді вже подібні веселощі вважались недозволеними", - каже журналіст Юлія Шост.

Сьогодні традиції "всеїди" потроху забуваються, - кажуть організатори свята. Адже постують нині далеко не всі. Справжні ж проводи зими для більшості людей починаються у Масляний тиждень. Його відзначають майже усі, незалежно від бажання постувати.

Зі всеїдним тижнем в українців пов`язано чимало прикмет. Вважається, якщо в ці дні стріхи "прикрашені" крижаними бурульками - бджоли дадуть багато меду, а якщо курка нап'ється з калюжі - чекай теплої весни.