Відповідний документ за підписом дев’яти з десяти членів комітету з’явився на сайті українського парламенту. Його було зареєстровано ще 5 жовтня.

Зауважимо, що він передбачає підвищення зарплат народних обранців. Якщо ж постанову приймуть, то зарплати нардепів зростуть майже удвічі – з нинішніх 17 тисяч у місяць (у пересічних парламентарів) до 30 тисяч, причім вже з 1 жовтня.

Читайте також: Скільки коштує обід депутата: ціни у їдальні Верховної Ради суттєво підскочили догори

"Установити розмір посадових окладів народних депутатів України на рівні посадових окладів членів Кабінету міністрів України, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (1544 гривні – "24")", – йдеться у проекті постанови.

Такий крок пояснюється тим, що дотепер посадовий оклад народного депутата залежно від посади, яку він обіймає в керівництві Верховної Ради та її органах, визначається на підставі розпорядження Голови Верховної Ради України від 09.09.2005 № 1145.

Посадовий оклад для народного депутата України – члена Комітету у розмірі 6 109,0 гривень було встановлений на рівні посадового окладу члена Кабінету міністрів України. Окрім того, до складових заробітної плати народного депутата України відповідно до розпорядження Голови Верховної Ради України від 09.09.2005 № 1145 досі входять такі доплати та надбавки, які вже втратили чинність. Поряд з цим, на сьогодні посадові оклади Прем’єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.2016 № 493, якою внесено зміни до постанови КМУ від 20.04.2016 № 304, та становлять відповідно 20 тисяч гривень і 16 тисяч гривень. Крім того, відповідно до положень статті 54 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 № 304 передбачено членам Кабінету Міністрів України надбавки, премії, інші стимулюючі виплати (в межах затвердженого фонду оплати праці). Зазначене вище вкотре свідчить про необхідність врегулювання умов оплати праці народних депутатів України, приведення їх, в першу чергу, до вимог Закону України "Про статус народного депутата України,
– підкреслюють члени Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради.

Як пише "Обозреватель", наразі посадові оклади нардепів визначаються за прожитковиими мінімумами в таких розмірах: голова Верховної Ради України – 12 прожиткових мінімумів (близько 18,6 тисяч гривень); перший заступник голови Верховної Ради України – 11,5 (майже 18 тисяч гривень); заступник голови Верховної Ради України – 11 (близько 17 тисяч гривень); голова комітету Верховної Ради України, Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, керівник депутатської фракції (депутатської групи) у Верховній Раді України – 10,5 (16 тисяч гривень); перший заступник, заступник голови комітету Верховної Ради України, Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, секретар комітету Верховної Ради України, Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, заступник керівника депутатської фракції (депутатської групи) у Верховній Раді України, голова підкомітету комітету Верховної Ради України – 10,3 (майже 16 тисяч гривень); член комітету Верховної Ради України – 10 (15,4 тисячі гривень).

Додамо, що документом також передбачається і підвищення зарплат помічникам-консультантам народних обранців у розмірі 25 прожиткових мінімумів.

Читайте також: Де в Україні найвищі зарплати: інфографіка

"У законі про статус народного депутата говориться, що парламентарі в плані матеріального та соціально-побутового забезпечення прирівнюються до членів Кабінету міністрів. Зокрема, надбавки до окладу, який встановлюється парламентом, розраховуються за прикладом урядових. Ані депутатський оклад не встановлено рішенням Верховної Ради, ані надбавки не прирівняли", – зауважив перший заступник голови Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради Павло Пинзеник у коменттарі ресурсу "Страна".

За його словами, гроші у бюджеті все одно передбачено, тому що вимагає закон, однак вони повертаються до загального бюджетного фонду та розподіляються на якісь інші потреби – до прикладу, одного разу пішли дітям на підручники.

Як переконують журналісти "Страни", сьогодні депутатська зарплата становить понад 17 тисяч гривень "брудними" за окладу у 6109 гривень.