До 3 квітня обмежать допуск до приміщень Верховної Ради усіх, хто там не працює і не є нардепом чи їх помічником-консультантом. Відповідне рішення з'явилося на сайті Ради.

Зверніть увагу Вплив коронавірусу на освіту: де у світі не працюють навчальні заклади – нові дані

Однак журналістів таки допускатимуть до Верховної Ради, щоправда, лише після окремої акредитації та виключно у приміщення пресцентру. З 17 березня кулуари закриють для журналістів.

Якщо ми говоримо, що треба створити умови, які знизять рівень ризику, це треба робити, бо це теж наша відповідальність. Я думаю, що ви поставитеся до цього з розумінням,
– сказав Разумков до журналістів.

Для працівників Апарату створять додаткові умови, щоб вони могли працювати. Ті працівники, які мають дітей, ймовірно зможуть працювати дистанційно.

Окрім того, депутатам мірятимуть температуру перед входом до будівлі Ради. За словами Разумкова, уже розроблений алгоритм дій на випадок, якщо температуру таки виявлять. Жодних деталей спікер Ради не уточнив.

Зверніть увагу! Постанова Кабміну про впровадження карантину в Україні та заборону зібрань більше 200 людей не поширюється на державні заходи.

Голова Верховної Ради також скасував не лише закордонні відрядження народних депутатів, але й у межах України. А комунікацію з міжнародними колегами можна здійснювати лише за допомогою електронних засобів комунікації.

Також Разумков рекомендував нардепам обмежити кількість публічних зустрічей з великою кількістю громадян, а у разі необхідності проводити такі зустрічі за умови виконання протиепідемічних заходів.

Дивіться відео про роботу Верховної Ради:

Як працюватиме Верховна Рада

Нардепка та заступниця голови фракції "Слуга Народу" Євгенія Кравчук у фейсбуці заявила, що змін у календарному плані засідань Верховної Ради у зв'язку з карантином через коронавірус СOVID-19 не буде.

Змін у календарному плані наразі не буде. Депутати засідатимуть у сесійній залі. Так, масові заходи, в яких запланована участь 200 і більше людей, заборонені. Але у розпорядженні Кабміну є важливий виняток. Крім випадків, коли це події державної необхідності. І це саме той випадок,
– написала вона.

Кравчук додала, що депутати мають зібратися на позачергове засідання аби спрямувати 100 мільйонів гривень з держбюджету на закупівлю засобів індивідуального захисту для поповнення держрезерву. Це рішення може ухвалити лише Верховна Рада.

Що відомо про коронавірус в Україні

Де можна здати теск на коронавірус
Де можна пройти тест на коронавірус в Україні / Інфографіка 24 каналу