Однак силовики стверджують, що учасників було трохи більше шести тисяч, пише "Нова газета". Окрім Москви, мітинги були заплановані у Хабаровську та Воронежі.

Читайте також: "Крим – не мій, Путін – терорист": з’явились фото протестів у Санкт-Петербурзі

Учасники акції вийшли з різними гаслами: "Росіяни гідні свободи", "Великій Росії – вільний інтернет". Акцію організовують активісти незареєстрованої Лібертаріанської партії. Торік, у 2018, вони провели великий мітинг на захист месенджера Telegram. Цьогоріч на акції людей значно більше.

Ми є частиною цивілізованого світу. Але путінська влада робить все, щоб ми продовжували відставати від Заходу. Павутина цензури все далі обплітає наше життя. Ми проти ухвалення закону про ізоляцію Росії від міжнародної мережі і вимагаємо вільного інтернету,
– йдеться у заяві організаторів.

Російським правоохоронцям не сподобались повітряні кільки. Активіст Михайло Свєтов повідомив, що співробітники поліції вилучили ї , а ще банери, задник сцени. За словами активіста, російські правоохоронці назвали повітряні кульки "безпілотними літальними апаратами, на які потрібно мати ліцензію".


У Росії мітингують за свободу інтернету: Джерело/ Twitter Mikhail Svetov


Поліція вилучає плакати та повітряні кульки/ Джерело: Twitter Mikhail Svetov


Мітинг узгоджений із владою/ Джерело: Twitter Mikhail Svetov

Видання "ОВД-Інфо" повідомляє, що затримали щонайменше 15 учасників мітингу. За попередньою інформацією, серед них – троє неповнолітніх. Всіх їх відвезли до відділу поліції. Самі ж правоохоронці причини затримання поки не прокоментували.

Прокоментував затримання і опозиційний російський політик Олексій Навальний.

"Перед мітингом на захист інтернету поліцейські оголосили повітряні кулі "безпілотним літальним засобом". Вилучили їх і повантажили в поліцейський автобус. Тобто заарештували повітряні кулі. Найкраще назву путінського режиму, звичайно, не "кривавий", а "ідіотський", – написав він на своїй сторінці у Twitter.

Куди може подітися свобода російського інтернету?12 лютого 2019 Держдума Росії прийняла в першому читанні закон, який передбачає технічну можливість ізоляції російського сегмента інтернету. Серед авторів – глава комітету Ради Федерації Андрій Клішас і депутат Держдуми Андрій Луговий. Автори пропонують створити технічну можливість російському сегменту мережі працювати автономно від решти інтернету. Вони стверджують, що це необхідно у зв'язку з небезпекою масштабних кібератак з боку країн Заходу, і рунет буде відключений від світової Мережі тільки у надзвичайних ситуаціях.

За прийняття документа проголосували 334 депутати, 47 висловилися проти. На ізоляцію інтернету буде потрібно 20 мільярдів рублів. Активісти побоюються, що прийняття закону рано чи пізно призведе до того, що він буде застосований на практиці.