На ній були присутні прем’єр-міністр країни Йенс Столтенберг, король Норвегії Гаральд V та королева Соня.

“Ця втрата стала національною трагедією. Я знав кількох жертв. Одна з них - Моніка, вона більше 20-ти років працювала в таборі. Для багатьох з нас вона була символом Утої. Тепер вона мертва. Її застрелили тоді, коли вона створювала мир та щастя для підлітків Норвегії”, - сказав прем’єр-міністр Норвегії Йенс Столтенберг.

Будівля собору не змогла вмістити всіх бажаючих, тому тисячі людей стояли на площі перед ним. Також поминальні служби відбулися і в інших містах країни.

Своє співчуття та жаль норвежцям в цей день також висловив Папа Римський Бенедикт XVI. Понтифік закликав усіх молитися за душі жертв терактів.

“Дорогі брати та сестри, і знову я отримую новини про смерті та насильства. Ми всі глибоко сумуємо з приводу терористичної атаки, що сталася в Норвегії. Ми молимося за жертв, за поранених та за їхніх рідних”, - висловився Папа Римський Бенедикт XVI.

Тим часом норвезька Феміда готується до суду над вбивцею - Андерсом Берінгом Брейвіком. В понеділок відбудуться перші судові слухання. Вони вже привертають чималий ажіотаж. Адже вбивця майже 100 людей заявив, що детально пояснить свої мотиви лише на судовому засіданні.

Наразі Брейвік повідомив, що самостійно спланував та здійснив вибух в урядовому кварталі в Осло та розстріляв учасників молодіжного табору на острові Утоя.

Також у мережі з’явилася так звана "Декларація незалежності Європи" за авторством вбивці. В ній Брейвік закликає усіх європейців до хрестового походу проти мусульман та розповідає, як саме він готувався до теракту.

Нагадаємо, подвійний теракт в Норвегії стався в п’ятницю. В результаті вибуху в парламентському кварталі та стрілянини в молодіжному таборі правлячої партії та острові Утоя загинула майже сотня осіб, ще стільки ж отримали поранення.