Обидва - колишні водії. Один з них - Віталій Давиденко - возив екс-заступники глави СБУ Володимира Сацюка і проходив свідком у справі про отруєння Ющенка. Луценко та його підлеглі звинувачуються у незаконному продовженні до 18 місяців стеження за Давиденком. Та ознайомившись із документами у суді, Давиденко перестав вважати себе потерпілим.
“Слідчий сам і сказав, що ви є той потерпілий, слідчий ввів в оману цього Давиденка, не показав йому всіх документів. Обманув його за рахунок того, що не було дозволу на його прослуховування, коли ці документи були показані, Давиденко в суді визнав - так, ці дії міліції, а зокрема і міністра внутрішніх справ Луценка, були законними”, - каже захисник Ю.Луценка Ірина Луценко.
Інший потерпілий - Микола Сидоренко - працював в структурі МВС. На початку засідання він теж мав претензії до Луценка. Мовляв, той позбавив його права на безкоштовне житло і надав квартиру своєму водієві - Леоніду Приступлюку.
“МВС винне, що мені не дали квартири”, - каже потерпілий Микола Сидоренко.
“Він сказав, що про факт порушення його прав йому стало відомо в 2007 році, від сторонніх осіб, які сказали йому, що якщо ти напишеш відповідну заяву, то ти отримаєш квартиру, яку отримав хтось інший. Ось ми і отримали потерплого”, - каже адвокат Юрія Луценка Ігор Фомин.
У суді також з`ясувалося, що обидва потерпілі писали заяви за допомогою слідчих. Прокурори не вбачають у цьому жодного тиску.
“Звісно допомагали, і я не маю підстав заперечувати ці данні, оскільки потерпілі про це повідомили суду. Я вважаю, що під час судового засідання всі потерпілі підтвердили свої показання, які давали на стадії досудового слідства, зокрема в тій частині, що має значення для правильного розгляду судової справи по суті”, - каже прокурор Володимир Клименко.
Наступних трьох людей, які мають претензії до колишнього екс-міністра планують допитати 22 серпня. Юрій Луценко тим часом залишається під вартою. Феміда відмовила у клопотанні захисту та не змінили йому міру запобіжного заходу.