Чому його викликали свідком, він так і не зрозумів, оскільки не знає обставин справи. Однак, як експерт розцінив газові директиви Тимошенко способом реалізації її повноважень. Натомість, юристи кажуть, допитувати як свідка науковця - абсурд.

“Якщо їх би дали до того, як вони були підписані, то він свідок, а якщо він їх отримав уже в процесі коли було звинувачення, то він не є свідком. Він є або експертом, або спеціалістом в галузі права який коментує. І я читала його коментар дуже фахові, зрозумілі студентам 3 курсу! І мене дивує те, що так получилося в нашому суді..хоча - якщо чесно - вже нічого не дивує!”, - каже правозахисник Тетяна Яблонська.

Поки чекали на Віктора Ющенка, який начебто мав з`явитися в суді, прийшов заступник голови тодішнього Секретаріату Президента Олександр Шлапак. Він повідомив, що про контракти з “Газпромом” у 2009-му ледве дізналися, і то не від тодішнього прем`єра.

“Після повернення нашої делегації з Москви з підписаними контрактами, Президент попросив надати йому контракти на що йому було відмовлено в цьому. Відповідно, доводилося отримувати контракти, оскільки таки хотілося з’ясувати про що йдеться іншим шляхом, тоді служба зовнішньої розвідки забезпечила ці контракти”, - каже екс-заступник глави секретаріату Президента Олександр Шлапак.

Попри те, що газову угоду, укладену Тимошенко, Олександр Шлапак, м`яко кажучи, не схвалює - захист екс-прем`єра все ж таки розцінив ці свідчення на користь підсудної.

“Єдине та головне в контексті обвинувачення за скоєні дії в 2009 році, то Шлапак може розцінюватися як свідок захисту, тому що він чітко сказав, що в 2004 році – ціна в 232 дол. за тисячу кубометрів була нормальною. В 2009 році відштовхуючись від цієї ціни формувалося все решта, тому я вважаю свідчення Шлапака були позитивними”, - каже адвокат Ю.Тимошенко Юрій Сухов.

Ющенко до суду так і не прийшов. За інформацією джерел “Української правди”, канцелярія Печерського суду отримала лист від партії “Наша Україна”, в якому Віктор Ющенко відмовляється прибути на допит. Прокурори таке небажання колишнього глави держави не зрозуміли.

“Суд буде це питання ставити на обговорення, і у разі якщо свідок без поважних причин буде відмовлятися з’являтися до суду, то суд має право застосувати привід до такого свідка”, - каже державний обвинувачувач Олена Фролова.

Також прокуратура подала клопотання про допит міністра палива та енергетики Юрія Бойка. Клопотання задовольнили і міністра чекатимуть у суді. Натомість, Феміда не дозволила допитати чотирьох екс-урядовців на прохання Тимошенко та її захисту. Тим часом, суддя Родіон Кірєєв вшосте відхилив клопотання про зміну запобіжного заходу Юлії Тимошенко.