Участь у ньому взяли представники з понад 20 країн. Вони мали змогу обговорити глобальні світові виклики, а також провести низку двосторонніх зустрічей.
“Саме на цих двосторонніх зустрічах йдеться про серозні політичні економічні речі, які є або між країнами або в рамках якихось міжнародних організацій, як Рада Європи”, - каже директор "Ялтинської європейської стратегії" Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Для українських політиків - це гарна нагода зустрітися з європейськими високочиновниками. І поговорити про наболіле - укладання угод про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС.
В контексті розвитку відносин України та ЄС учасники конференції сфокусували увагу на Туреччині. Екс-президент Польщі та голова правління Ялтинської європейської стратегії Олександр Кваснєвський вважає, Туреччина потенційний майбутній член Євросоюзу, її шлях може бути корисним і для України. А ЄС, на думку Кваснєвського, також може бути зацікавленим такими великими країнами як Україна та Туреччина.
“Ми говоримо про ці дві великі країни – 50 млн. українців, 80 млн. турків, що вони дуже швидко розвиваються і можуть стати новими “європейськими тиграми”, - каже голова правління Ялтинської європейської стратегії Олександр Кваснєвський.
Неодноразово європейські політики піднімали і такі незручні для влади питання, як політичні переслідування. Зокрема, Хав'єр Солана заявив про необхідність звільнити з-під варти Тимошенко. А депутат Європарламенту Марек Сівєц підкреслив, що через цю кримінальну справу в укладанні угоди про асоціацію між Україною та ЄС можуть бути проблеми.
“Обвинувачення проти Тимошенко не є до кінця ясними. Ця справа, без сумніву, матиме значний вплив на переговори про асоціацію. Адже багато європейських політиків інвестували у Юлію Тимошенко політично”, - каже депутат Європарламенту Марек Сівєц.
Тим часом представники опозиційних сил під час своїх виступів закликали Євросоюз укласти з Україною договір про асоціацію попри арешт Юлії Тимошенко.