Це двоногі андроїди, зріст найвищого з яких, до слова, - 40 см. Серед них є моделі, здатні самостійно розраховувати дистанцію і визначати траєкторію руху за допомогою інтегрованої відеокамери.

Отож, механічним легкоатлетам потрібно 422 рази пробігти бігову доріжку довжиною 100 м, що в сумі дорівнює повноцінній марафонській дистанції в 42 км. На трасі багато прямих ділянок і ще більше крутих поворотів, де роботи мають продемонструвати швидкість та маневреність.

“За попередніми підрахунками, на подолання цієї дистанції андроїдам знадобиться від 3 до 4 діб. Навряд чи вони фінішують раніше”, - кажегенеральний директор компанії Vstone Ямато Нобуо.

Під час забігу роботам заборонено зупинятися. Виключення - піт-стоп для заміни батарейки. Також механічні марафонці можуть розраховувати на екстрений ремонт у разі поломки. Однак в інших випадках допомагати своїм підопічним інженерам - зась. Якщо, до прикладу, робот втратив рівновагу і впав - піднятись він повинен самостійно.

Оригінальні змагання японці задумали, маючи намір вбити одразу двох зайців. По-перше, це хороша можливість пропіарити запланований на жовтень в Осаці марафон зі справжніми бігунами. І по-друге, продемонструвати світові свої досягнення.

Організатори заходу також сподіваються, що в майбутньому робо-марафон стане масштабною подією, на зразок чемпіонату з робо-футболу RoboCup.