Відповідна заява з'явилася на сайті відомства.

Читайте також: "Примусове годування Сенцова є різновидом тортур": правозахисники б'ють на сполох

ЄС вважає цю справу (Сенцова) порушенням міжнародного права та елементарних стандартів правосуддя,
– повідомили в ЄС.

У відомстві зазначили, що Сенцов показав неймовірну мужність, рішучість і самовідданість під час голодування, що тривало 145 днів, однак його здоров'я погіршилося до критичної позначки.

"Відмовляючись забезпечити його належним лікуванням в медичній установі, органи влади Російської Федерації порушили права людини, а також свої власні зобов'язання з прав людини відповідно до міжнародного права, а саме – тимчасового заходу Європейського суду з прав людини від 25 липня цього року", – наголосили в заяві.

В ЄС підкреслили свою солідарність з Олегом Сенцовим та сподіваються на його "невідкладне звільнення" разом з усіма незаконно затриманими українськими громадянами в Росії і на Кримському півострові.

Нагадаємо, 5 жовтня російська сторона повідомила, що незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підтвердила це повідомлення.

Адвокат політв’язня Дмитро Дінзе уточнив, що Сенцов припинить голодування 6 жовтня. Причиною такого рішення стало те, що у Федеральній службі виконання покарань Росії Сенцову пригрозили примусовим харчуванням.

Сенцов написав відкритого листа, де особисто підтвердив вихід з голодування. Він також подякував та попросив вибачення в усіх, хто підтримував його.