І, додає він, кожного разу українська влада запевняла Європу у незмінності євроінтеграційного курсу країни.

Та за усіма такими розмовами жодного разу не дотримувалися чіткі ознаки зобов'язання української влади підписати Угоду про асоціацію. Тож вважаємо, що наразі не варто продовжувати те, що можна розцінити як не більше ніж спосіб підтримання діалогу без конкретних результатів,
— сказав Баррозу.

Заяви схожого характеру уже звучали від інших представників ЄС, проте, не на такому рівні. Серед них і єврокомісар із розширення та політики сусідства Штефан Фюле.

Читайте також: Україна не може бути у двох митних союзах одночасно, – Меркель

"Слова і дії Президента та Уряду України в питанні Угоди про асоціацію розходяться все більше і більше. Їхні аргументи не мають жодного зв'язку з реальністю. Я сказав першому віце-прем'єру Сергієві Арбузову в Брюсселі, що подальше обговорення залежить від чіткого зобов'язання підписати (Угоду про асоціацію, — "24"). Робота відкладена, відповіді немає", — написав він у Twitter ще 15 грудня.

Нагадаємо, раніше голова Європейської ради Герман ван Ромпей у Брюсселі на саміті Євросоюзу запевнив українців, що вірить у їхнє європейське майбутнє. Мовляв, рух України в Європу можна сповільнити, але не припинити.