19 серпня аеродром у Сольцях, що в Новгородській області, атакував безпілотник. За даними британської розвідки, у результаті цієї атаки був знищений бомбардувальник Ту-22м3, що змушує сумніватися у здатності Росії захистити свої стратегічні об'єкти.

Дивіться також Ту-22м3 був готовим до бойового вильоту: фото пошкодженого аеродрому "Сольці" після удару

Удари з-під носа

Коментуючи чергову "бавовну" у себе вдома, міноборони Росії заявило, що її спричинив безпілотний літальний апарат (БпЛА) вертолітного типу. У міноборони Британії тим часом зауважують, що, коли заява окупантів – правдива, це означає, що приліт по "тушці" був здійснений з території Росії, а не з-за її меж.

Відстань між аеродромом у Сольцях і найближчою точкою на українському кордоні складає 650 кілометрів. Якщо ТУ-22м3 знищив справді БпЛА вертолітного типу, тоді він навряд чи міг би дістати до російського аеродрому з території України.
Це дає підстави вважати, що військові об’єкти в Росії атакуються дронами з її власної території.

На одного "вбивцю" менше

Постраждалий від безпілотника бомбардувальник – носій важких протикорабельних ракет AS-4 KITCHEN, якими окупанти неодноразово били по Україні. На початку війни з "тушок" інтенсивно атакували Маріуполь некерованими бомбами.

У міноборони Британії називають атаку на військове летовище у Сольцях – третьою успішною "операцією" на аеродромах дальної авіації Росії. І це, на думку розвідників, викликає сумніви у здатності Кремля захистити важливі об’єкти в глибині країни.

"Прильоти" по військових аеродромах у Росії

  • 19 серпня БпЛА вдарили по військовому аеродрому у Сольцях. Під час цієї атаки був знищений Ту-22М3, носій смертоносних ракет типу Х-22. За словами речника Повітряних сил Юрія Ігната нашим силам ще жодного разу не вдавалося збивати ці ракети. Згодом у ГУР заявили, що разом із "тушкою" були уражені ще два літаки на тому летовищі.
  • 21 серпня гучно було на аеродромі "Шайковка" в Калузькій області. Там "поранень" зазнали два російських бомбардувальники.
  • У Кремлі натомість про значні втрати не проронили ні слова. Там знову заспівали "доброї, знайомої" про так звану "успішну роботу" російської ППО та "ліквідацію всіх повітряних цілей".