Кореспондентка 24 Каналу Анна Черненко розповіла, що сильна пожежа охопила близько 14 тисяч квадратних метрів гіпермаркету. І скільки до удару росіянами людей перебувало в "Епіцентрі", наразі невідомо.

Дивіться також Удар по центру Харкова: правоохоронці показали моторошні кадри атаки Росії

Родичам зниклих потрібно здати тест ДНК

Кореспондентка закликала всіх, хто шукає своїх близьких та знайомих і має інформацію, що вони могли бути в "Епіцентрі" чи поряд із ним, звернутися до поліції та здати тест ДНК. Штаб працює цілодобово, і дуже важливо встановити осіб.

Станом на 25 травня слідчі повідомляли про те, що приходили рідні та діти, які шукали своїх батьків або сестер. Серед 17 зниклих наймолодша дитина, про яку відомо, – дівчинка 12 років.

Серед зниклих була і працівниця гіпермаркету, яку шукали колеги, переживаючи, що вона лишилася у приміщенні. Проте їй та напарниці вдалося вийти з будівлі у вогні та врятуватися.

Влучили у легкозаймисті матеріали

Представники правоохоронних органів проаналізували ситуацію та зробили висновок, що влучання відбулося в зону, де були розташовані лакофарбувальні легкозаймисті матеріали, оскільки пожежа відбулася майже одразу. Вогонь швидко поширився торговельними павільйонами на відкритій території також.

Локалізувати вогонь вдалося доволі швидко, після чого рятувальники та криміналісти почали розбирати завали. Робота триває і зараз, всі служби шукають тіла. Поки що відомо про зниклих людей і вже 12 жертв.

У Харкові дуже чекають всіх можливих способів захисту міста та регіону – чи то буде протиповітряна оборона, чи удари на випередження. Це дуже потрібно,
– наголосила Анна Черненко.

Що відомо про удар по "Епіцентру" у Харкові

  • Ворог вдарив по "Епіцентру" авіабомбами УМПБ Д-30 близько о 16:02.
  • Момент влучання авіабомб зафіксували камери спостереження, на яких було видно один приліт по будівлі "Епіцентру" й за лічені секунди – другий, після чого спалахнула масштабна пожежа.
  • У гіпермаркеті в цей час перебувало близько 200 людей. Приблизно половина встигла відреагувати на сигнал повітряної тривоги та сховатись, тобто у приміщенні під час удару було приблизно 100 осіб. Мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що 15 працівників "Епіцентру" нині не виходять на зв'язок.
  • Володимир Зеленський закликав лідерів всіх держав посилити українську ППО, адже якби Україна мала достатньо засобів ППО та сучасної бойової авіації, такі російські удари стали б просто неможливі.