Американські системи HIMARS можуть дістати до Іловайська й виконати таке завдання. Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, додавши, що є інші ракети, які також могли подолати цю відстань.

Дивіться також Росіяни спробували захопити Табаївку, в Авдіївці важкі бої: як змінилась карта фронту за тиждень

Чому для Росії це серйозна втрата

За словами Світана, Україна має достатньо сил та засобів для того, щоб завдавати точні удари та виконувати такі завдання. Росіяни самі себе "підсвітили", адже довго рекламували навчання операторів. Відтак, по їхньому скупченню відпрацювали грамотно й правильно.

Окупанти розповідали, що удар був, коли оператори зібралися, складати залік на підвищення кваліфікації. Це величезна втрата для росіян – кілька десятків операторів дронів, яких не так легко підготувати,
– розповів Роман Світан.

Також можна зробити висновок, що сотні безпілотників тепер не мають своїх керівників. Також військовий експерт зауважив, що Україна виконує завдання, якщо має достатньо підтверджень навіть щодо місця перебування одного оператора дрона. Його одразу знищують високоточними засобами дальнього ураження.

Наша держава має системи радіотехнічної розвідки, щоб точно визначити, звідки саме йде управління безпілотником.

Удари БпЛА по військових цілях: останні новини

  • Пропагандистські телеграм-канали повідомили, що ЗСУ вдарили по військовій частині в районі селища Покровка під Іловайськом. Внаслідок цього загинуло 24 військовослужбовці, ще 4 зазнали травм. Повідомлялося, що причиною атаки могли стати повідомлення з координаторами, де відбуватимуться навчання операторів. Цю інформацію розіслали невідомим людям через бот. Невдовзі по скупченню окупантів вдарили ракети.
  • У ніч на 25 січня БпЛА атакував нафтопереробний завод у російському місті Туапсе. Згодом стало відомо, що він став черговою ціллю СБУ, адже забезпечував паливом війська противника. Відповідно до повідомлення, удари по об'єктах, які важливі для економіки Росії, матимуть продовження.
  • Вже через 5 днів, 31 січня, під атакою опинився нафтопереробний завод у Санкт-Петербурзі. Окупанти заявили, що їхня ППО збила дрон. Джерела 24 Каналу розповіли, що безпілотник пошкодив кілька цистерн заводу, почалася пожежа. Падіння БпЛА та сам вибух зафіксували камери, на кадрах видно потужний спалах.