Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів 24 Каналу, що Україна, завдаючи поступові удари, стає все ближчою до Кримського мосту. Згодом, ймовірно, можуть поширюватись дії й в самому окупованому півострові.

Дивіться також Пошкоджений нафтовий термінал: журналісти показали супутникові знімки порту "Кавказ" у Криму

Підбираємось до Кримського мосту

Мусієнко наголосив, що удар завдав шкоди російській логістиці, тому по поромах теж необхідно бити. Україна все ближче підбирається до Кримського мосту. Удари по Краснодарському краю, Ростовській області та окупованому Криму свідчать не лише про завдавання Україною збитків, послаблення ворога та стратегії послідовних ударів по НПЗ та портовій інфраструктурі.

Україна, я думаю, не виключає на якомусь етапі операції витіснення російських військ з Лівобережжя Херсонщини, поширенню дій в окупованому Криму, подальшої його демілітаризації і, можливо, сухопутних операцій з часом,
– підкреслив керівник Центру військово-правових досліджень.

Збитки для російської логістики

За словами Мусієнка, ракета "Нептун" вражає ціль з неймовірною точністю та дальністю. Удар по порту "Кавказ" є другим за величиною після Новоросійського порту. Поромна переправа використовувалась для транспортування залізничних вагонів, які переправлялись до Варни, в Болгарський порт. Потім ці вагони з нафтопродуктами кудись транспортували.

Зараз це позбавлення Росії цих можливостей,
– зазначив керівник Центру військово-правових досліджень.

Удари по Росії 31 травня: коротко

  • Під час атаки 31 травня Сили оборони знищили не лише пороми, які курсували до порту "Кавказ" і використовувалися для військової логістики агресора. Дрони СБУ уразили підстанції, що постачають електроенергію безпосередньо на Кримський півострів і до акваторії Керченської протоки, включно з портами.
  • У Татарстані 31 травня ранок почався з атаки дронів. З деяких підприємств буцімто почали евакуювати працівників та обмежили роботу аеропортів.
  • На нафтобазі в порту Кавказ спалахнула пожежа, після атаки безпілотників сталося загоряння 3 цистерн з нафтопродуктами. Офіційно влада заявила, що "пе-ве-о" буцімто все збила, однак чомусь виникла пожежа, стовп диму від якої видно в Керчі.