Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан у щоденному військовому зведенні на 24 Каналі розповів, що українська авіація працювала по території Росії й у 2022 році. Інформацію про удар по складу боєприпасів на Бєлгородщині підтвердили ЗМІ.

До теми Авіабомби з лазерним наведенням: що відомо про британські Paveway IV, які може отримати Україна

Детонація складу боєприпасів

Світан зазначив, що Генштаб підтверджував інформацію про удар по командному пункту. Однак на відео в мережі чітко чути повторні детонації. Схоже, що зачепило й склад з боєприпасами, який яскраво вибухав собі далі.

Розліт снарядів міг бути 1,5 – 2 кілометри. Натовп російських недалеких людей стоїть і чекає, щоб снаряд прилетів і розірвав голову. Ось ставлення. Нам в жодному разі не можна так робити. Це небезпечно для людей. При вторинній детонації величезні проблеми в радіусі 1,5 – 2 кілометри,
– зауважив полковник запасу ЗСУ.

Удари були ще у 2022 році

За його словами, удари по російській території з літаків відбувались ще в лютому – березні 2022 року на початку вторгнення. Тоді на малих висотах наші герої-льотчики залітали на територію Росії й знищували ворожі колони на Брянщині, Курщині та Бєлгородщині.

"Тоді в нас були лише радянські боєприпаси, тому льотчики дуже сильно ризикували. Зараз західним озброєнням, планувальними авіабомбами, які можна скидати з малих висот. Дуже добре вони працюють, і на реактивній тязі можуть летіти ще 20 кілометрів з точки скидання", – наголосив військовий експерт.

В очікуванні авіації

Як він зазначив, з отриманням західних літаків ситуація ще більше покращиться. Схоже, Україна вже отримає не лише F-16, а й французькі Mirage. Також буде, напевно, й третій вид літаків – шведський Grippen. Тому робота буде масштабуватися.

Ударів по російській території буде ще більше. Робота продовжується. Наша авіація стає на крило,
– підкреслив Світан.

Вибухи в Росії: останні новини