Військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Петро Черник вказав 24 Каналу на важливий висновок цієї операції. Він полягає у тому, що стратегічний об'єкт Росії не був повноцінно прикритий зенітно-ракетними комплексами.

Дивіться також Руйнування колосальні: у мережі показали фото складу зберігання "Шахедів" у Єйську

Чи буде пауза в атаках

Через ліквідацію певної кількості російських дронів, а також загибелі під час атаки інструкторів та технічного персоналу, може виникнути певна пауза у масштабних атаках безпілотників по території України.

Однак вона не буде довгою. Росіяни на місяць запускають приблизно 500 – 600 одиниць БпЛА і на цій планці вони приблизно будуть перебувати,
– припустив військовий експерт.

Якщо виробництво ударних "Шахедів" в Росії – це вже рутина, то втрата безпілотників ZALA – дуже серйозна втрата для росіян. Ці дрони є набагато дорожчими, мають більше мікроелектроніки та дуже дорогої іншої апаратури.

Росіянам добувати всю цю апаратуру на світових ринках з кожним місяцем все важче. Звичайно за доларом у кишеню вони не полізуть допоки продають сировинні ресурси і мають вільно конвертовану валюту. Однак у цій категорії – це дійсно фантастичний успіх,
– наголосив Петро Черник.

Також важливо, на думку військового експерта, що було ліквідовано операторів БпЛА та інструкторів. Їхнє підготування – це тривалий і доволі вартісний процес.

"Українські сили здійснили фантастичну інтелектуальну роботу дуже високого ґатунку, адже наші ударні засоби подолали велетенську відстань, пройшли першу ешелоновану оборону, починаючи від лінії боєзіткнення, подолали шлях над морем і уразили ціль саме у такому контексті", – зауважив він.