УДАРівці вважають, зокрема, що відповідальність перед українським суспільством за можливий провал євроінтеграційних прагнень через антидемократичну політику нинішньої влади нестиме особисто Президент Янукович і його команда, повідомляє прес-служба УДАРу.
Через це опозиціонери вимагають від влади виконання рекомендацій Ради ЄС та Європарламенту щодо ситуації в Україні, оскільки від цього залежить і підписання Угоди про асоціацію.
Крім того, в УДАРі переконані, що Верховна Рада має взяти на себе зобов'язання за виконання тієї частини рекомендацій, що належать до її компетенції. Це стосується реформи виборчої системи, встановлення результатів виборів у п’ятьох проблемних одномандатних виборчих округах, декриміналізації статей, за якими засудили Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, якнайшвидшої адаптації українського законодавства до європейських норм і стандартів.
“Ті законопроекти, що мають відношення до спільно погодженого Порядку денного асоціації Україна-ЄС, мають бути розглянуті як першочергові. Вони мають бути не просто прийняті, а відповідати високим європейським стандартам", - сказано в заяві.
До слова, у Брюсселі розпочався саміт Україна-ЄС. Головне питання, яке розглянуть сторони, - підписання в листопаді Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Окрім того, йтиметься на зустрічі і про лібералізацію візового режиму.
У ЄС наголошують - офіційний Київ має шанс на зближення з ЄС, втім для цього мусить виконати певні зобов'язання. Зокрема, пришвидшити реформи виборчого законодавства та унеможливити випадки вибіркового правосуддя.