Військовий експерт, льотчик-інструктор і полковник ЗСУ в запасі Роман Світан прокоментував 24 Каналу ці атаки. За його словами, оскільки світова спільнота за 10 років не спромоглась накласти дієві санкції на основну російську галузь, це зробили українські спецслужби.

До вашої уваги Наш спосіб підсилити санкції, – Жданов назвав наслідки ударів по російських НПЗ

"Це найдієвіші в цьому сенсі "санкції". Спочатку почали знищувати нафтоналивні термінали – це були атаки на Новоросійськ і під Петербургом. Потім почали працювати по нафтопереробних заводах", – зазначив Світан.

Коли атаки позначаться на російській армії

На думку Світана, окупанти відчують удари по нафтогазових об'єктах Росії приблизно за пів року. Українські спецслужби мають досягти накопичувального ефекту своїми атаками.

Найімовірніше, ближче до літа російська армія просто не матиме на чому рухатись.

Паливо – це кров армії, без палива будь-яка армія просто засихає,
– провів аналогію військовий експерт.

Удари по російських НПЗ і не тільки: останні новини

  • Вночі 9 лютого СБУ за допомогою безпілотників успішно атакувала Ільський і Афіпський нафтопереробні заводи, що в Краснодарському краї. Збитки Росії оцінюють у мільйони доларів.
  • Крім того, вночі 3 лютого СБУ вдарила по нафтопереробному заводі "Лукойл" у Волгограді. Цей НПЗ найбільший у Південному федеральному окрузі.
  • Ввечері 24 січня виникла пожежа на нафтопереробному заводі в Туапсе – єдиному на березі Чорного моря. На заводі згоріла вакуумна установка.
  • Чи не найбільшого резонансу набула атака на нафтовий термінал в Усть-Лузі. У Bloomberg назвали цей удар відкриттям "нового фронту" у війні.