Про це у щоденному фронтовому зведенні для 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, зауваживши, що ворог продовжить спроби вибити нашу критичну інфраструктуру.

До речі Ракет у Росії багато не буде, – Ігнат попередив, що ворог може використати натомість

Чому Росія атакує Україну "Шахедами"

Світан вважає, що пік використання росіянами "Шахедів" припадає на початок осені, щоб вибити наш потік зерна. Адже рух дронів-камікадзе йде переважно по зернових терміналах або складах, які вже використовуються чи ще будуть.

Найімовірніше, це спроба росіян зупинити трафік українського зерна і морем, і сушею, зокрема,
– сказав полковник запасу ЗСУ.

На його думку, нині окупанти використають максимальну кількість "Шахедів", потім естафету у них переймуть ракети. Тому що останнім часом Росія мало використовує ракети, накопичуючи їх.

Військовий експерт припускає, що удари по наших енергетичних об'єктах, по інфраструктурі завдаватимуться вже ракетами. Адже використовувати ракету по складу із зерном дорого навіть для росіян. Тому вони запускають велику кількість "Шахедів".

Військове зведення від Романа Світана: дивіться відео

Скільки Росія може виробляти ракет

Полковник запасу зазначив, що Росія виробляє до сотні ракет за місяць. Можна сказати, що працює з коліс, оскільки приблизно стільки ж ракет відправляє по нашій території. Й відбувається це у 3 – 4 хвилі. Річ у тім, що підготувати ракетну хвилю можна приблизно за тиждень – півтора.

Тому малі хвилі готуються за тиждень, а більш-менш серйозні – до 10 днів,
– заявив Світан.

Він зауважив, що з такою періодичністю ворог і надалі намагатиметься вибити нашу критичну інфраструктуру. Лише підвищеною щільністю систем ППО можна прикрити наше небо. Також суттєво допоможуть літаки F-16, коли прибудуть до України.

Атака дронів по Україні: головне

  • У вересні росіяни атакували Україну рекордною кількістю іранських дронів. У Defence Express зауважили, що за перший місяць осені Росія застосувала 503 "Шахеди". Це перевищує попередній найвищий показник травня – 413 одиниць.
  • У Повітряних силах зазначили, що Росія вдосконалює безпілотники типу "Шахед", аби бити ними по промислових об'єктах України. Так, за словами Юрія Ігната, противник прагне якомога сильніше нашкодити нашій економіці.
  • Аби якнайуспішніше відбивати російські атаки дронів, Україні потрібно більше відповідних засобів протиповітряної оборони. Речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат наголосив, що йдеться про ЗРК Gepard.