Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан намагається відмовити Україну від планів контрнаступу. Він почав лякати українців кількістю населення Росії та заявив, що під час бойових дій Україна зазнає численних втрат.

Читайте також Президентство Орбана в ЄС: Європарламент ухвалив резолюцію проти Угорщини

Що Орбан думає про український контрнаступ

Прем'єр-міністр Угорщини переконаний, що населення України начебто занадто нечисленне, щоб ефективно протистояти армії Росії. Також він заявив, що навіть його "півторарічного військового досвіду" достатньо, щоб знати, що втрати сторони, що атакує, "втричі більші".

А в країні, населення якої становить лише малу частину населення супротивної сторони, розпочати великий військовий наступ у таких умовах – значить влаштувати криваву різню,
– цинічно заявив Віктор Орбан.

Він переконаний, що єдиний спосіб уникнути "кровопролиття" – так це розпочати мирні переговори з країною-окупантом ще до початку контрнаступу.

Тим часом військові США та сенатори, зокрема Ліндсі Грем, переконані, що контрнаступ ЗСУ не тільки відбудеться, але і буде надзвичайно успішним. За словами Грема, найближчими днями росіяни побачать "вражаючу демонстрацію сили з боку українців".

Попередні скандальні заяви угорського прем'єр-міністра

  • Віктор Орбан нещодавно заявив, що Угорщина і надалі блокуватиме фінансову допомогу від ЄС Україні. Він пояснив це тим, що Україна внесла банк OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. Орбан вимагає зняти з банку санкції.
  • Раніше Орбан також цинічно ствердив, що Україні не вдасться перемогти у війні з Росією. У МЗС України відповіли на цю заяву та повідомили, що "у Кремлі мають радіти", адже прем'єр-міністр Угорщини публічно зняв відповідальність з Росії за агресію проти України.
  • На початку травня Орбан також втрапив у скандал через слова про Закарпаття, які потім чомусь зникли з ефіру. Він знову заявив, що Закарпаття – це давня угорська земля, і його країна зацікавлена у припиненні війни України з Росією, тому що на ній гинуть угорці.