Також угорський прем'єр-міністр вважає, що у війні Україні не перемогти, і вкотре закликав припинити вогонь – тобто фактично запропонував Україні капітулювати. Окрім того, він вкотре повторив наративи Кремля і назвав війну в Україні "конфліктом" між Росією та США.

Читайте також В України все добре, – Боррель різко поставив Орбана на місце після скандалу

Блокування Угорщиною фінансового траншу від ЄС

Нещодавно міністр закордонних справ Петр Сійярто оголосив, що Угорщина і надалі блокуватиме фінансову допомогу Україні від Євросоюзу. Окрім того, країна також не планує підтримувати подальші санкції проти Росії.

Це рішення в Угорщині пояснили тим, що Україна внесла один з найбільших банків країни, OTP Bank, до переліку міжнародних спонсорів війни та ввела проти нього санкції. OTP Bank працює і в Україні, і в Росії, хоча в самому банку і стверджують, що продати російську частку просто не можуть через президентський указ, і публічно підтримали Україну у війні. Та попри це OTP Bank все ж фактично визнає квазіреспубліки на Сході і опинився у списку спонсорів війни не просто так.

Це питання принципів. Якщо така країна, як Україна, хоче отримати вашу фінансову підтримку, якщо вам потрібні наші гроші, будь ласка, поважайте нас і не накладайте санкцій на наші компанії,
– заявив Віктор Орбан.

Та позиція Орбана вносить все більший розбрат між Угорщиною та Європейським Союзом. Члени альянсу вже давно критикують прем'єр-міністра за більш ніж десятирічну консолідацію влади та тісні зв'язки з Кремлем.

"Я розчарований, точніше, роздратований поведінкою наших угорських друзів", – сказав журналістам Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини, після зустрічі у Брюсселі.

Яка позиція Угорщини щодо війни в Україні

  • На угорському заході "Мир та безпека" партія Орбана вивісила банер, де Угорщина зображена не в сучасних кордонах, а в межах 1920 року. До "Великої Угорщини" увійшли не тільки території України, але і окремі регіони Австрії, Словаччини, Румунії, Хорватії та Сербії.
  • Віктору Орбану не сподобалася також і заява Столтенберга про те, що після завершення війни Україна ввійде у НАТО, і з цим згодні усі учасники Альянсу. Прем'єр-міністр поширив допис генсека НАТО і прокоментував його так: "Що?".
  • Один з угорських речників, Золтак Ковач, у своїй авторській колонці заявив, що винуватцем у нападі Росії є Україна, а саму війну нейтрально назвав "конфліктом". Окрім того, він вважає, що ЄС не має допомагати Україні та мусить припинити надсилати зброю військовим.