Рікард Йозвяк заявив про невдоволення уряду Віктора Орбана новим, 11 за рахунком пакетом антиросійських санкцій Європейського Союзу. Про це брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" написав у своїх соціальних мережах, передає 24 Канал.

До теми На цьому не зупиняться, Угорщина дратує не лише США, – аналітик про санкції проти Будапешта

Що не сподобалося Угорщині цього разу

Будапешт не схвалює повністю список людей, проти яких ЄС планує застосувати санкції. Угорський уряд бентежать 3 фамілії у списку з 72 кандидатів. За словами Йозвяка, до цієї трійки входить громадянин Білорусі Володимир Морозов. Він є начальником Білоруської залізниці. Двох інших осіб журналіст не назвав.

Які вимоги висунула Угорщина

Будапешт прагне захистити 3 осіб від економічних обмежень з боку ЄС за підрив українського суверенітету. Угорщина вимагає, щоб з нового санкційного пакета були вилучені їхні прізвища.

Більше про стосунки Угорщини з Росією

  • Володимир Зеленський розкритикував позицію Будапешту щодо Росії. Президент України дорікнув Угорщині в неадекватній поведінці, яка не відповідає статусу союзника НАТО.
  • Слова українського лідера не сподобалися голові МЗС Угорщини. Петер Сійярто зробив випад в бік Зеленського. Окрім цього, дипломат почав спекулювати, заявивши про надзвичайно високу ціну, яку нібито заплатила його країна.
  • Цей дипломатичний скандал не залишився без уваги експертів. 24 Канал поспілкувався з Олегом Лісним. Політолог в ексклюзивному інтерв'ю вказав на серйозну проблему зовнішньої політики Угорщини.