Про це повідомляє Mukachevo.net з посиланням на урядовий угорський бюлетень.

Читайте також: "Консул діяв законно": посол Угорщини зробив заяву про паспортний скандал на Закарпатті

У ньому йдеться, що уряд Угорщини вирішив додатково підтримати працівників освіти, які працюють у державних навчальних закладах Закарпаття, а також тих, хто допомагає здійснювати навчальний процес угорською мовою.

Це здійснюється в рамках указу "Про забезпечення джерел ресурсів на підтримку охорони здоров'я, культурних та соціальних програм на Закарпатті". І у 2019 році для цієї мети виділять 1,4 мільярдів форинтів (140 мільйонів гривень).

За інформацією Mukachevo. net минулого року Угорщина збільшила одноразові виплати угорським вчителям Закарпаття на 80% – до 270 тисяч форинтів (27 тисяч гривень).

Нагадаємо, нещодавно розгорівся скандал між Україною та Угорщиною після того, як стало відомо, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. Зокрема, у мережі з'явилось відео, як в угорському консульстві у місті Берегово місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй.

4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області "персоною нон ґрата"(небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.