Про це повідомили в Українській Гельсінській спілці з прав людини. Другою у списку лідерів – є Львівська область.
Увага Піхота має властивість закінчуватися: чому до мобілізації треба бути готовим усім
Статистика винесених вироків
- На Закарпатті ухвалили 31 вирок (47% загальної кількості), а безумовним лідером серед судів з кількості ухвалених вироків є Мукачівський міськрайонний суд – 19.
- У Львівській області, яка стала другою з кількості вироків, за цей час ухвалили 10 вироків (15% загальної кількості), а в Дніпропетровській області – сім (11%).
По одному вироку за пів року ухвалили суди на Житомирщині, Полтавщині, Рівненщині, Сумщині та Буковині.
По два – в Івано-Франківській, Кіровоградській, Харківській та Черкаській областях. Ще п'ять – на Волині.
За пів року в Єдиному державному реєстрі судових рішень з'явився лише один вирок з "реальним" покаранням.
Юрист громадської приймальні УГСПЛ в Чугуїв Роман Лихачов пояснив, що у більшості вироків суди призначали так зване "стандартне" покарання у вигляді позбавлення волі на 3 роки з іспитовим строком на один рік.
Відмінність ситуації від попередніх вироків для призначення такого суворого покарання для уродженця міста Приморськ Приморського району Запорізької області, який є внутрішньо переміщеною особою, не зрозуміла,
– каже Лихачов.
Мукачівський міськрайонний суд, який став лідером серед судів з кількості ухвалених вироків щодо ухиляння від мобілізації.
Чверть справ – щодо ВПО
Загалом із 66 вироків, ухвалених судами за пів року за ухилення від мобілізації, майже чверть (24%) стосувалася внутрішньо переміщених осіб.
Найбільше таких ухвалили на Закарпатті – 9 зі 31 вироку в регіоні загалом (29%), або 56% загальної кількості вироків щодо ВПО.
До теми – військовий стан та мобілізацію в Україні продовжено: дивитись відео