Співрозмовники підняли цю та ще низку важливих тем під час онлайн-консультації 20 травня.

Читайте також Це радянська провокація, – генерал про дії Росії в Чорному морі

Безпекова ситуація

Вони обговорили поточну безпекову ситуацію на Сході України, зокрема торкнулися суттєвого нарощення військ Росії вздовж українського кордону та на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу.

Ігор Жовква та Дімітар Ікономов також обговорили безпекову ситуацію в регіоні Чорного моря та констатували необхідність посилення регіональної взаємодії на рівні країн-партнерів,
– йдеться у повідомленні.

Водночас заступник керівника Офісу Президента детально ознайомив болгарського колегу з ініціативою "Кримська платформа".

Зі свого боку Дімітар Ікономов підтвердив незмінність позиції Болгарії щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Про що ще говорили

  • Окрему увагу під час розмови приділили практичній взаємодії України та Болгарії, а також подальшому поглибленню відносин з ЄС і НАТО.
  • Дімітар Ікономов підтримав поглиблення співпраці України з ЄС та розповів про готовність опрацювати відповідні двосторонні ініціативи.
  • На завершення, співрозмовники детально обговорили внутрішню ситуацію в обох країнах, зокрема заходи з подолання пандемії коронавірусу.

Це цікаво Є одна ідея, – Зеленський і Блінкен обговорили ситуацію в Чорному й Азовському морях