За словами Андрія Мельника, Україна розраховує на те, що стане членом НАТО до 2030 року. Однак у цьому питання багато чого залежить від Німеччини. Зокрема і євроатлантичні прагнення.

Зверніть увагу Можемо подивитися у приціл, – Путін відкрито пригрозив кораблю НАТО

Німеччина піддалася Росії

Андрій Мельник заявив, що офіційна гарантія від Німеччини на членство в ЄС і НАТО у вигляді пропозиції в коаліційній угоді нового федерального уряду була б потужнішою за всі санкції проти Росії. Однак, за словами посла, Кремль виступає проти євроатлантичних перспектив України, а Німеччина сприйняла цю позицію.

Мельник переконаний, що очільник Володимир Путін боїться вступу України в ЄС і НАТО. Причиною цього є те, що в такому випадку тоталітарний режим в Росії просто впаде.

У демократичній та економічно успішній Україні, як частині західної спільноти цінностей, глава Кремля бачить небезпеку для свого тоталітарного насильницького режиму. Вступ України в ЄС та НАТО також стане позитивним сигналом для пригніченого громадянського суспільства в Росії,
– заявив Мельник.

Також посол України прокоментував лобіювання Німеччиною запуску російського "Північного потоку-2". За словами Андрія Мельника, це "ніж у спину українців". Після цього, за словами дипломата, довіру наших громадян до офіційного Берліна після запуску російського газопроводу буде важко.

Останні заяви про вступ України в НАТО

  • Голова Пентагону США Ллойд Остін під час візиту в Київ заявив, що питання про вступ до НАТО Україна може вирішувати сама без втручання жодних інших країн.
  • Водночас у Кремлі переконані, що вступ України до Альянсу призведе до ескалації конфлікту на Донбасі. Також у Москві заявляють, що бояться не членства України в НАТО, а наслідків цього.
  • На початку жовтня генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Україна і Грузія обов'язково стануть членами НАТО.