Відповідну заяву Дмитро Кулеба зробив під час зустрічі з Директором Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ Маттео Мекаччі. Це трапилось у рамках візиту до Стокгольма.

Читайте більше Для України поки що відчинені вікна НАТО, але не двері, – Кулеба

Кулеба запропонував створити в Україні хаб ОБСЄ

Очільник Міністерства внутрішніх справ заявив, що в Україні дуже сильне громадянське суспільство.

Ми вважаємо це силою та перевагою нашої країни. Тому ми готові взяти на себе роль регіонального хабу зі зміцнення громадянського суспільства у регіоні Центральної Європи,
– пояснив міністр.

Кулеба запропонував Бюро розглянути можливість проведення в Україні заходів, які б надали майданчик для ефективної взаємодії представників урядів і громадянських суспільств держав регіону.

Саме тому Кулеба пригадав, що серед пріоритетів України будуть й надалі питання:

  • забезпечення прав та основоположних свобод людини;
  • верховенства права;
  • толерантності та недискримінації;
  • а також продовження розбудови демократичних інституцій.

Також міністр пояснив, що важливо здійснювати зокрема й дистанційний моніторинг у сфері прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

Коротко про останні заяви Дмитра Кулеби

  • Очільник МЗС розповів, що у Стокгольмі на 28 Міністерському засіданні глав дипломатичних відомств країн ОБСЄ провели й окремий захід щодо Кримської платформи. Він називався "Кримська платформа: Рух вперед" й був покликаний презентувати наступні кроки в рамках Кримської платформи.
  • Дмитро Кулеба заявив, що Україна зможе ввійти до НАТО, коли столиці трьох країн-членів Альянсу змінять свій погляд на відносини з Києвом. Водночас дипломат відмовився сказати, про кого саме мовиться.
  • Також очільник МЗС розповів, що наразі дипломати різних країн світу обговорюють питання введення санкцій проти Росії. Зокрема й задля стримування Росії від агресії проти України.

Чий Донбас: розвінчання російських міфів про Схід України, Історія обману – дивіться відео