Обіцяні снаряди прибули до нашої держави. Про це заявив директор з операцій Об'єднаного комітету начальників штабів США Дуглас Сімс.

Дивіться також Україна отримає касетні боєприпаси: чому це важливо та як снаряди допоможуть контрнаступу ЗСУ

Чи використовує Україна касетні боєприпаси від США

Касетні боєприпаси справді були доставлені в Україну,
– зазначив Сімс.

Окрім того, наголосив, що Україна не зацікавлена ​​у використанні касетних боєприпасів поблизу цивільного населення, на відміну від Росії.

Росіяни застосували цю зброю проти цивільних осіб у мирних громадах, що є суттєвою відмінністю від того, що збираються робити українці. Українці мають намір використовувати касетні боєприпаси в тактичному середовищі проти росіян, а не проти мирного населення,
– підкреслив американський генерал-лейтенант.

Зауважимо, напередодні командувач Операцією об'єднаних сил "Таврія" генерал Олександр Тарнавський заявив, що Україна отримала касетні боєприпаси.

Ми щойно їх отримали, ще не використовували, але вони можуть радикально змінити ситуацію на полі бою,
– сказав він.

Тарнавський наголосив, що використання касетних боєприпасів заборонено в густонаселених районах, навіть якщо вони окуповані російськими військами. Тож вище керівництво визначатиме ділянки, де їх можна буде використовувати, адже це дуже потужна зброя.

Росіяни думають, що ми будемо використовувати її на всіх ділянках фронту. Це дуже неправильно. Але вони дуже хвилюються,
– заявив генерал.

Зазначимо, що Росія давно використовує касетні боєприпаси проти України й робить це невибірково, атакуючи мирне цивільне населення.

Україна не використовуватиме касетні боєприпаси там, де можуть бути цивільні

  • Раніше міністр оборони України Олексій Резніков наголосив, що українські військові будуть використовувати касетні боєприпаси розумно – зокрема у таких місцях, де неможливо зачепити цивільне населення. Також Київ чітко та прозоро звітуватиме перед партнерами про використання кожного снаряда.
  • США підтвердили, що вони отримали письмові гарантії від України, що ці снаряди не використовуватимуться в районах з цивільним населенням і що їхнє використання буде відстежуватися для можливих операцій з розмінування.
  • У Штатах пояснили, що рішення надати Україні касетні боєприпаси пов'язане з низьким запасом стандартних артилерійських снарядів у Києва. За словами радника з національної безпеки США Джейка Саллівана, "постачання кластерів є "тимчасовим".