Про це розповів радник Офісу Президента Михайло Подоляк. За його словами, в батарею входить 8 пускових установок. Чи отримає Україна нові установки Patriot, щодо цього, як каже Подоляк, тривають переговори.

Дізнайтесь більше У США розповіли деталі тренувань ЗСУ на ЗРК Patriot: коли стартують навчання

Українські військові невдовзі розпочнуть навчання

Радник ОП наголосив, що ЗРК Patriot – це "достатньо величезний обсяг можливостей і спроможностей". Також він повідомив, що наразі відпрацьовується логістика, щоб доставити ЗРК в Україну.

"Це надсучасна техніка й тренування наших хлопців почнеться з дня на день", – сказав Подоляк і додав, що в майбутньому навколо Patriot Україна планує перебудовувати протиракетну оборону.

Відповідаючи на питання, коли українські військові пройдуть навчання і Patriot стане на оборону України, Подоляк сказав, що це займе від півтора до трьох місяців.

За його словами, ближче до початку або середини весни Patriot вже будуть в Україні.

Де ЗСУ тренуватимуться на ЗРК Patriot

  • У США розповіли, що навчання українських військових на ЗРК Patriot розпочнуться наступного тижня на американській військовій базі Форт Сілл.
  • Форт-Сілл є одним із чотирьох місць базової підготовки американської армії. Очікується, що підготовка українців триватиме кілька місяців.
  • США розглядають різноманітні варіанти проведення підготовки з Patriot, щоб включити потенційну підготовку в Америці, за кордоном або поєднання обох.
  • США пообіцяли передати Україні ЗРК Patriot у грудні 2022 року, коли у Вашингтоні побував президент Володимир Зеленський і зустрівся з Джо Байденом.
  • Також 5 січня німецький канцлер Олаф Шольц після розмови з Байденом повідомив, що Німеччина вирішила надати Україні додаткову батарею ППО Patriot і бойові машини Marder.