Про це 24 Каналу розповів експерт з авіації Валерій Романенко. На його думку, майбутнє отримання Україною F-16 допоможе Силам оборони нівелювати одну з найгрізніших загроз противника.

Дивіться також Вони всі поруч: які аеродроми використовує ворог під час бойових дій

Як найефективніше застосовувати F-16

Отримання західних літаків справді допоможе Силам оборони змінити ситуацію на окремих ділянках фронту.

"Імовірно, навесні Україна отримає не менше ескадрильї F-16. Відповідно, ці 12 літаків в районі нашого або ворожого наступу зможуть ефективно стримувати ворожі бомбардувальники, які скидають керовані та фугасні авіабомби на українських військових та прифронтові населені пункти", – припустив експерт з авіації.

Чому Росії вдається ефективно застосовувати ФАБи і КАБи

Російська авіація скидає плануючі авіабомби на Україну з відстані 20 – 30 кілометрів від лінії зіткнення, не заходячи в такий спосіб в радіус дії ПЗРК та комплексів армійської ППО (збивають цілі на відстані 5 – 10 кілометрів).

Найімовірніше до ескадрильї F-16 Україна отримає ракети AIM-120 AMRAAM класу "повітря – повітря", що здатні уражати цілі на відстані до 160 кілометрів. Відповідно, нові українські винищувачі зможуть знищувати російські бомбардувальники, не заходячи в зону дії російської ППО.

"У росіян система проста: зіб'ємо 2 – 3 бомбардувальники, а інші сховаються. Це змусить Росію відсунути свої аеродроми та, фактично, змінити свою тактику і тип озброєння, який вони застосовують", – впевнений Романенко.

Валерій Романенко про майбутні завдання для F-16: дивіться відео

Що відомо про навчання українських пілотів

  • Як відомо, головними дійовими особами "пташиної коаліції" цього літа стали Нідерланди та Данія, які у серпні разом пообіцяли надати Україні 61 винищувач. Тоді ж розпочались і перші навчання українських військових, які, за словами нідерландського прем'єра не будуть розтягнуті в термінах.
  • Першою країною, що навчає українських пілотів, стала Данія, в якій проходить підготовку 8 майбутніх пілотів. Лише через місяць після цього українські пілоти розпочали навчання у США, а не так давно стало відомо, що Україна також веде перемовини про навчання пілотів у Румунії.
  • Станом на середину жовтня стало відомо, що майбутні пілоти українських F-16 розпочали льотні навчання у Сполучених Штатах. Вони вже склали тест на знання англійської мови й візьмуться до занять на військових тренажерах.