Таку думку 24 Каналу озвучив російський публіцист зі США Андрій Піонтковський. За його словами, після заколоту Пригожина трапилось падіння влади Путіна.

Дивіться також Україна отримає касетні боєприпаси: чому це важливо та як снаряди допоможуть контрнаступу ЗСУ

Риторика Байдена змінилась

Піонтковський зазначив, що бунт вагнерівців 23 – 24 червня мав наслідки як всередині Росії, так і для України та США. Путіна не покарав Пригожина, тому його позиції послабились. Вашингтон це дуже добре розуміє.

Публіцист звернув увагу, як змінилась риторика президента США Джо Байдена після заколоту Пригожина. Спочатку американці дзвонили у Москву та запевняли, що вони не причетні. Згодом лідер Штатів заявив, що Путін ослаб.

Через деякий час в американській пресі з'явилась інформація з посиланням на джерела у владі США про прийняття двох рішень: передача ATACMS та касетних боєприпасів.

Американці перестали боятися Путіна. Якщо Путін не може віддати наказ вбити Пригожина, то як він накаже завдати ядерного удару? Зараз ймовірність використання ядерної зброї Путіним просто нульова. Такий наказ може віддати тільки "пахан" в обстановці абсолютного підкорення, дисципліни,
– наголосив він.

Як підкреслив опозиціонер, про падіння влади Путіна свідчить багато рішень Заходу. Зараз вже 22 країні офіційно підтримують вступ України до НАТО.

Піонтковський про падіння влади Путіна: дивіться відео

Україна отримає від США касетні боєприпаси

  • США 7 липня оголосили про черговий пакет військової допомоги для України на 800 мільйонів доларів. До нього увійдуть касетні боєприпаси, які наша держава просила вже давно. Щоб отримати їх, Україна надала письмові гарантії про мінімізацію ризиків для цивільних.
  • Президент США Джо Байден зазначив, що рішення про передачу касетних боєприпасів для України "було дуже важким", йому знадобився певний час, щоб піти на відповідне рішення. Водночас він наголосив на важливості снарядів, яких постійно не вистачає на полі бою.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що це "вчасний, масштабний і дуже великий пакет оборонної допомоги від США". Він зауважив, що розширення оборонних спроможностей дасть нам нові інструменти для деокупації наших територій та наближення миру.