Відтермінування цього рішення, як і деяких інших, було частиною тактики західних політиків. Про це 24 Каналу розповів політолог і соціолог з Німеччини Ігор Ейдман.

До теми Вашингтон назвав умову передачі F-16 Україні

Ейдман розповів, що деякі росіяни, які втратили зв'язок з реальністю, можливо, ще сподіваються на щось краще, але більшість – розуміє невідворотність розгрому Росії.

Він згадав російський анекдот, що коли б хто не глянув на Росію, там відбувається одне й те саме: п'ють та крадуть. Зараз там п'ють з горя і крадуть за звичкою.

Страшилки Росії не сприймають серйозно

Росіяни розуміли, що Захід передасть всю необхідну зброю Україні, можливо, не одразу, але передасть. В Москві намагалися залякувати, зокрема ядерною зброєю, істерили. Особливо відзначилося "російське професійне опудало-лякало Дмітрій Мєдвєдєв". Однак серйозно вже ці страшилки ніхто не сприймає.

Нічого по суті зробити вони не можуть, лишається лише пити і красти, як зазвичай,
– додав Ейдман.

Ейдман припустив, чому союзники змінили своє рішення щодо винищувачів: дивитися відео

Тактика Заходу

Нагадаємо, раніше головним аргументом відмови від передачі західних винищувачів Україні було посилання на можливе збільшення ескалації.

Однак люди, які раніше виступали проти постачання, не виступатимуть проти нього завжди. Адже справа в тактиці.

Тактика протидії путінській Росії на Заході – це не кавалерійський наскок, а поступове задушення. Вони не хотіли, боялися робити різкі рухи. Тому вони вирішили вживати всіх заходів покроково. Те ж саме було і з санкціями,
– пояснив соціолог.

Захід ухвалює рішення поступово і дивиться на реакцію Росії. Завжди в неї були лише безсильні погрози, отже західні політики зрозуміли, що допомогу можна посилювати. Вони це зробили саме в той момент, коли Путін виявився загнаним в глухий кут і продемонстрував своє безсилля. Тепер, крім безрезультатного чесання язиком, російські пропагандисти точно не зможуть нічого протиставити західній зброї, яку отримає України.

Союзники України змінили рішення щодо винищувачів