Аваков про затримання вагнерівців у Мінську

У МВС сприймають інформацію про затримання під Мінськом бойовиків російської компанії "Вагнер" як небезпечний прецедент, що свідчить про намір іноземного втручання в справи незалежної Білорусі, повідомляє пресслужба відомства.

Читайте також Україна проситиме Білорусь видати 28 вагнерівців, – Офіс генпрокурора

Це дуже небезпечна ситуація – коли 33 іноземних найманці, які проливали кров і влаштовували збройні провокації в Сирії, Судані, Лівії і на Донбасі, влаштовують базу за 1,5 кілометра від резиденції президента країни,
– йдеться у повідомленні.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернувся до білоруського народу із закликом з усією серйозністю поставитися до цієї провокації.

Від бойовиків постраждали й українці

Аваков зазначив, що "українці отримали надто багато горя і жертв від дій російських провокаторів і терористів", зокрема, найманців ПВК "Вагнер" в Україні в 2014 році.

"Найманці вбивали, катували і калічили захисників України, в тому числі, під Донецьком, в Слов'янську і Горлівці", – розповів міністр.

У поліції є справи за злочинами вагнерівців

За його словами, Нацполіція розслідує низку кримінальних справ за цими злочинами. Зокрема, за участю бойовиків, яких затримали у Мінську.

Міністр наголосив, що правоохоронці мають достатню кількість матеріалів за цими злочинами. Їх передадуть білоруській стороні. У МВС сподіваються, що це допоможе незалежній Білорусі захиститися від загрози тероризму і диверсійних дій.

Крім того, Аваков зазначив, що Україна зацікавлена в екстрадиції на територію України затриманих в Білорусі найманців, які вчинили злочини в Україні.

Дізнайтеся більше Затримані вагнерівці в Білорусі: в ЗМІ оприлюднили фото та прізвища бойовиків

Вагнерівці у Білорусі: коротко

  • 29 липня в Білорусі затримали понад три десятки іноземних громадян. Вони виявилися бойовиками ПВК "Вагнера".
  • Прибули найманці з Росії й жили в санаторії "Белорусочка" під Мінськом.
  • У Білорусі вважають, що метою російських бойовиків була дестабілізація ситуації під час виборчої кампанії президента. Зокрема, їх підозрюють у підготовці теракту. Також російських найманців пов’язують з опонентами Лукашенка Тихановським і Сташевським.
  • Імена багатьох із затриманих вагнерівців є в українській базі "Миротворець". Тобто вони є учасниками війни на Донбасі з боку проросійських сил.
  • Російський посол в Білорусі висував версію про "російських громадян, що спізнилися на літак".