Відповідну заяву про Україну й НАТО представниця Державного департаменту США зробила під час онлайн-дискусії, яку організував київський Фонд Віктора Пінчука.

Читайте також У Росії пригрозили, що військова ситуація в Європі дійшла "до небезпечної межі"

Шерман каже, що Україна поки не готова до ПДЧ

Україна поки не досягла рівня, необхідного для отримання Плану дій щодо підготовки до членства у Північноатлантичному альянсі,
– заявила Шерман.

Однак заступниця Держсекретаря наголосила, що США підтвердили свою підтримку амбіцій України щодо вступу до НАТО. Адже майбутнє країни є позитивним у цьому плані, а президент працює над земельними реформами, корупцією та забезпеченням демократії.

Можлива участь України в НАТО: що відомо

  • У 2008 році Україна та Грузія подали заявку на вступ до Північноатлантичного Альянсу. Однак тоді на Бухарестському саміті це прагнення зафіксували лише як майбутню мету.
  • Влітку 2020 року Альянс визнав країну учасником Програми розширених можливостей. Перш ніж вступати в Альянс, Україна має отримати План дій щодо членства.
  • Питання долучення Києва до НАТО завжди турбувало Путіна. Однак нещодавно він висунув США та самому Альянсу вимогу щодо "гарантій безпеки". Москва хоче домогтися, зокрема, офіційних зобов'язань щодо нерозширення НАТО. Тобто там прагнуть, аби Україну не приймали в Альянс.
  • Днями в адміністрації Джо Байдена повідомили, що підготували відповідь Кремлю щодо "гарантій безпеки", й вже проінформували про її зміст владу України.

До теми – США та НАТО підготували відповідь Росії: дивіться відео