Відповідну заяву 26 січня зробив заступник глави міністерства закордонних справ Росії Олександр Грушко. Він заявив, що пропозиції щодо "гарантій безпеки", які раніше висунула Москва, "відкривають прямий шлях до руху в правильному напрямку".

Читайте також США підготували відповідь на ультиматум Росії: що кажуть в українському МЗС

Росія про військову ситуацію в Європі та світі

Грушко зазначив, що ці вимоги Кремля начебто були б вигідними як для "національних інтересів Росії", так і для глобальної безпеки в Європі. Водночас наразі військова ситуація в Європі та світі дійшла нібито до небезпечної межі.

Водночас ТАСС пише, що заступник міністра також заявив про своє переконання в тому, що США та НАТО "підтримають ці гарантії безпеки". Водночас він уточнив, що у відносинах Росії та Альянсу немає позитивного порядку денного. Тому питання про відновлення постійного представництва при НАТО не виникає.

Лавров про "гарантії безпеки" Москви

Своїми "думками" вкотре поділився і глава російського МЗС Сергій Лавров. Зокрема, він сказав, що "Захід підштовхує київський режим до прямих провокацій щодо Росії". Вони нібито прагнуть забезпечити тільки власні інтереси та не враховують ситуацій в інших країнах.

Після отримання відповіді США разом з іншими відомствами готуватиме пропозиції президенту щодо подальших кроків щодо безпеки,
– повідомив Лавров.

Він додав, що Москва вживатиме необхідних заходів у відповідь, якщо США і НАТО не дадуть відповідь на пропозиції Рої щодо "гарантій безпеки".

Кремль і його вимоги щодо "гарантій безпеки": коротко

До теми – США та НАТО підготували відповідь Росії: дивіться відео