У Зеленського над цим працюють. Паралельно продовжуються консультації у нормандському форматі, зазначив глава Офісу Президента Андрій Єрмак.

Читайте також Меркель зрозуміла, що Путін їй брехав, – ексглава МЗС України

Чому важливо, аби Меркель була на зустрічі

Посадовець наголосив, що з чотирьох чинних лідерів "нормандської четвірки" лише двоє були присутніми під час підписання домовленостей. Чинна німецька канцелерка якраз є однією із них. Тож організувати зустріч ще до її відставки – вкрай важливо для України.

Ми працюємо над тим, аби ця зустріч відбулася. Це було б дуже справедливо, адже вона дуже багато зробила для цього (досягнення домовленостей – 24 канал),
– пояснив Єрмак.

Він звернув увагу й на те, що нещодавно з офіційним візитом у Берліні перебував Олексій Резніков, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Там він, зокрема, проводив раунд консультацій з представниками Німеччини та Франції щодо цього питання.

Що раніше заявляли в ОП

Нещодавно у Зеленського пояснили, що сам президент хотів би, аби відбувся нормандський саміт. Втім, аби його організація не була марною, за його результатами вони мають досягнути конкретних домовленостей. Наприклад, щодо обміну полоненими.

Коли Меркель піде з посади

  • Ангела Меркель покидає посаду канцлерки Німеччини, яку обіймала впродовж 16 років. Вона навіть не висувала своєї кандидатури на голосування.
  • Втім, політикиня ще виконуватиме свої обов'язки, поки новообраний Бундестаг не обере її наступника, а той не складе присягу.
  • Перемогу на виборах у Німеччині, як свідчать підрахунки, здобула Соціал-демократична партія (SPD). Вона здобула підтримку 25,7% громадян.