Командувач Об'єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив, що 19 груп ППО створені на базі потужних позашляховиків Ford F250 та Ford F350, які адаптовані до бойових умов.

До теми Україна отримає ЗРК Avenger: що відомо про універсальну зброю проти дронів і ракет

Мобільні групи будуть збивати дрони та ракети

Повідомляється, що групи ППО захищатимуть небо як на підступах до Києва, так і повітряний простір над населеними пунктами півночі та північного заходу України.

Мобільні вогневі підрозділи вже захищають підступи до об'єктів критичної інфраструктури на Волині, а також стратегічні об'єкти Сумщини,
– зазначив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Екіпажам передана чергова партія позашляховиків, які мають можливість швидко переміщуватись й вражати повітряні цілі, в тому числі "Шахіди".

Групи ППО виконуватимуть завдання на найнебезпечніших ділянках, звідки здійснюватиметься підліт ворожих БпЛА, крилатих ракет або авіації.

"Робота полягає в тому, що мобільний вогневий підрозділ висовується на визначене місце, відпрацьовує заданий азимут підльоту повітряної цілі й так само швидко повертається до місця дислокації", – повідомив Наєв.

Україна зміцнює ППО

  • Україна продовжує зміцнювати свою протиповітряну оборону через атаки Росії дронами та ракетами. Наприкінці 2022 року міністр оборони Олексій Резніков інформував, що Україні вдалося досягти ефективності ППО у 80%.
  • У 2023 році ППО України вочевидь зміцніє ще більше, адже наша країна отримає відразу три сучасні батареї ЗРК Patriot. Спершу передати Україні систему Patriot вирішили у США, після чого ідентичне рішення прийняли в Німеччині та Нідерландах.
  • Наразі українські військові розпочали навчання на ЗРК Patriot. Ймовірно, система надійде до України вже навесні.
  • Окремо слід зазначити, що США 20 січня офіційно оголосили про новий пакет військової допомоги для України. У пакет допомоги увійшов ЗРК Avenger. Українські військові вперше отримають цю систему протиповітряної оборони.
  • Крім того, щоб посилити ППО, Україна просить партнерів надати сучасні винищувачі. У Нідерландах заявили, що готові надати нашій державі винищувачі F-16.