Салліван впевнений, що успіхи України на фронті будуть можливі за наявності в неї "необхідних інструментів", пише Politico. Надати їх може Конгрес США, якщо ухвалить довгоочікуване рішення.

Важливо Я просто не зрозумію, в якому світі ми живемо, – Зеленський про те, чи буде допомога від США

Має потенціал, якщо нададуть інструменти

Мовиться про пакет допомоги, який Києву має надати США. Проте через міжпартійні суперечки в Конгресі, ця підтримка затримується впродовж кількох місяців.

Звичайно, Україна може перемогти. Звичайно, Україна вже досягла успіху у військовому плані в одній з найголовніших цілей, яку вона ставила перед собою – не дати країні потрапити до рук Росії,
– впевнений Салліван.

Саме тому, на його думку, США має надати допомогу Україні, і Палата представників має проголосувати за неї. Наразі Палата представників оголосила про двотижневу перерву, не проголосувавши за виділення Україні понад 60 мільярдів доларів.

Зрештою Україна все ще має потенціал, якщо ми надамо їй інструменти та ресурси, необхідні для перемоги в цій війні,
– наголосив радник Джозефа Байдена.

Він додав, що це залежатиме від Сполучених Штатів та їхніх союзників та партнерів, щоб "виконати наші зобов'язання".

Військова допомога від США: що відомо

  • В США кілька місяців не можуть розв'язати питання щодо виділення Україні понад 60 мільярдів доларів.
  • Хоча Сенат США проголосував за ухвалення пакета допомоги зокрема Україні, Палата представників на чолі зі спікером-республіканцем Майком Джонсоном замість того, щоб також проголосувати за підтримку Києву, оголосила про двотижневу перерву – до кінця лютого.
  • Це викликало обурення Білого дому. Так, його представник Ендрю Бейтс заявив, що "кожен день, коли спікер Джонсон спричиняє погіршення нашої національної безпеки, Америка програє". Також дії спікера, на думку Бейтса, знижують авторитет республіканців-конгресменів у американського народу.
  • Водночас Джозеф Байден у телефоні розмові з Володимиром Зеленським зазначив, що США продовжить підтримувати Україну. У Білому домі наголосили, що "українські військові були змушені піти з Авдіївки" через брак боєприпасів, який стався внаслідок "бездіяльності Конгресу". Саме це спричинило "перші помітні успіхи Росії".