Політолог Ігор Рейтерович розповів 24 Каналу, що дуже важливо говорити про злочини, які чинять росіяни в Україні на таких міжнародних майданчиках як Організація Об'єднаних Націй. Попри те, що вона не може ухвалити рішення на користь України через право вето Росії.

До теми Діти та дорослі кричали, це було пекло, – директор Охматдиту виступив на засіданні Радбезу ООН

Важливо розказати, що вчиняє Росія

Однак Україна має використовувати таку можливість, адже якщо вона цього не зробить, тоді там почують лише думку Росії.

Росіяни неодноразово намагалися скликати засідання, де просували якісь божевільні наративи. З приводу атаки на "Охматдит" Дмітрій Пєсков вже зробив вкид, що удар завдала не російська ракета, а буцімто українська протиракета. Тому на це потрібно реагувати,
– наголосив Рейтерович.

Також скликання Ради безпеки ООН з приводу удару по "Охматдит" це шанс достукатися до певної групи країн, які посідали нейтральну позицію щодо російсько-української війни. Тому їм важливо розказати, що вчиняє Росія.

Крім того, представник ООН заявила, що ракета, яка вдарила по "Охматдит", "схоже, була запущена Росією".

Виходить, що ООН недостатньо доказів – фотографій, залишків ракети, які показала СБУ, – що це була російська ракета,
– зауважив Рейтерович.

Також нещодавно її представник наголосив на тому, що існують питання щодо документів, на підставі яких Росія перебуває в Радбезі ООН.

"Це привід щонайменше змусити Росію відбиватися від звинувачень і витрачати ресурси на те, щоб доводити, за яким правом вона посідає місце в цій організації", – відзначив Ігор Рейтерович.