Про це президент України заявив в інтерв'ю японському виданню NHK. Володимир Зеленський переконаний, що Україна повинна відвоювати всі тимчасово окуповані росіянами території, проте зауважив, що для цього потрібно заплатити велику ціну. Очевидно, що президент мав на увазі сотні вбитих українських військових, які віддали життя за свободу та незалежність України.

Читайте також: Подоляк виключив перемир'я чи будь-які поступки щодо Росії до повного виведення її військ

Ми хочемо повернутися туди, де були до 24 лютого. Тоді ми повернемося за стіл переговорів (з Росією – 24 канал),
– заявив Зеленський.

Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України зауважив, що Україні буде складно домовитись з Росією про перемир'я до деокупації територій, захоплених після 24 лютого.

"Деякі країни думали, що Росія окупує Україну за три дні. Минув третій день, три тижні, і вже три місяці. Я не думав, що спроба Росії буде успішною, тому що світ об'єднався довкола України", – підкреслив Володимир Зеленський.

Перемовини між Україною та Росією: що відомо про наступний етап

  • 21 травня з нагоди третьої річниці своєї інавгурації Зеленський розповів, що для нього перемога України – це вихід на лінії кордонів, встановлених до вторгнення Росії. Водночас досягнути цього варто без зайвих втрат серед наших військових. За його словами, війна закінчиться за столом переговорів, а її підсумки будуть оформлені дипломатично.
  • Резиденція Папи Римського висловила свою готовність до сприяння проведення переговорів між Україною та Росією. Водночас там зауважили, що для цього потрібне запрошення від обох сторін.
  • Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк зауважив, що про перемир'я між Україною та Росією годі й говорити, допоки російські війська перебувають на території України. Він також розповів, коли можливі перемовини з країною-агресоркою.

Вас це може зацікавити – генерал-майор Марченко повідомив, що ЗСУ мають сили, щоб звільнити Херсон: дивіться відео