Про це заявив секретар Ватикану з міжнародних відносин з державами Річард Ґаллаґер під час брифінгу з главою Міністерства закордонних справ України Дмитром Кулебою. Відео із зустрічі опублікували на сторінці МЗС України у фейсбуці.

Читайте також: Якби Путін мав доступ до адекватної інформації, перемовини із Зеленським вже б були, – Подоляк

"Будь-яка посередницька діяльність потребує запрошення обох сторін. Якщо Святий Престол отримає запрошення від України і від Росії, щоб посприяти у будь-який можливий спосіб переговорному процесу, ми б це вітали і намагалися б усіляко цьому допомогти", – наголосив Галлаґер.

Католицький дипломат зазначив, що попередні спроби вирішити конфлікт України та Росії мирними перемовинами зазнавали невдачі, але "віра в Бога і людство… спонукають нас продовжувати шукати світ через молитву, слова та справи і не здаватися легко перед значними викликами".

Зокрема, Ґаллаґер побував у звільнених від російської окупації населених пунктах Київщини і запевнив, що Папа Франциск знає про події в Україні, зокрема й про Маріуполь.

Нагадаємо, 11 травня дружини бійців полку "Азов", які тримали оборону на "Азовсталі", Катерина Прокопенко та Юлія Федосюк зустрілися з Папою Римським.

Жінки показали понтифіку фото українських воїнів, які зараз перебувають у самому пеклі цієї війни. Вони також попросили Папу Франциска застосувати свій вплив задля порятунку їхніх чоловіків.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив сподівання мільйонів українців на те, що Папа приїде в Україну з апостольським візитом.

Він стане символом підтримки й духовної опіки у найскладніші часи не лише для католиків та греко-католиків України, але й для всього українського народу,
– підкреслив Кулеба.

Під час зустрічі Ґаллаґер і Кулеба обговорили залучення до відновлення пошкоджених через агресію Росії об'єктів культурної спадщини.

Перемовини України з Росією призупинились: останні новини

Вас це може зацікавити – нічне звернення Зеленського за 20 травня: дивіться відео