Речник Повітряних сил Юрій Ігнат у етері телемарафону розповів, що наявність ATACMS в України на озброєнні суттєво вплине на ворожі спроможності. Водночас він нагадав, що ми маємо певні зобов'язання стосовно їхнього використання.

Дивіться також У ГУР розповіли, чи почався новий наступ росіян

Україна дістає по потрібних об'єктах

За словами Ігната, важливо пам'ятати, що Україна не може бити ракетами ATACMS по території Росії. Наша держава може їх застосовувати проти ворожих об'єктів у тимчасово окупованих регіонах.

Він також зазначив, що наявність цього виду ракет суттєво вплине на функціонування ворожих вертольотів.

Для вертольотів треба більше часу, щоб підлітати. Це більше пального та мене боєприпасів. По-перше, ми дістаємо туди. Це суттєво впливає на ворожі спроможності,
– сказав речник.

Україна використала ATACMS

  • Україна вдарила ракетами ATACMS по російських військах в окупованих Луганську та Бердянську. Це перша операція ЗСУ, під час якої використали надану США зброю. Про це писав The Wall Street Journal, проте потім офіційно підтвердив і Володимир Зеленський.
  • У ССО 17 жовтня повідомили, що провели успішну спецоперацію у тимчасово окупованих Бердянську й Луганську. Потужні вибухи пролунали на аеродромах.
  • Тоді було знищено: дев'ять гелікоптерів різних модифікацій, спеціальну техніку, яка перебувала на аеродромах, пускову установку ППО, склад боєприпасів та пошкоджено злітні смуги аеродромів.