Канцлер Німеччини звернувся до нації з нагоди 77-річчя після завершення Другої світової війни. Звернення канцлера транслювали німецькі телеканали, інформує 24 канал.

До теми Дії Путіна ганьблять Росію, – потужна заява G7 після розмови із Зеленським

Груба сила знову порушує закон в центрі Європі

Шольц наголосив: Друга світова війна забрала 60 мільйонів життів. Тепер, десятки років потому, груба сила знову порушує закон у центрі Європи. Російська армія вбиває чоловіків, жінок та дітей, перетворюючи цілі міста в суцільні руїни.

Ми не можемо говорити про закінчення Другої світової війни в Європі, не наголосивши на факті: у Європі знову війна. Цю війну розв'язала Росія,
– наголосив політик.

Шольц наголосив: Німеччина раніше була винна перед обома народами – російським і українським, десятиліттями офіційний Берлін прагнув примирення.

Путін хоче знищити ідентичність України

Тепер Путін прагне знищити національну ідентичність України, при цьому він прирівнює цю варварську війну до боротьби з нацизмом. Однак канцлер нагадав, що у Другій світовій війні перемогли саме союзники. Отож Україну потрібно підтримувати.

Не робити цього означатиме капітуляцію перед чистим насильством і розширення можливостей агресора, тож ми допомагаємо, щоб насильству було покладено край,
– запевнив Шольц.

Канцлер Німеччини розповів про ті кроки, на які пішов Берлін. Мовиться про антиросійські санкції, прийом українських біженців та вперше в історії Німеччини – відправку зброї.

Читайте також Повний вивід російських військ, – Зеленський пояснив G7 кінцеву мету України

Продиктованого Росією "миру" не буде

Також Шольц додав, що ані українці, ані німці не приймуть умов "миру", який буде продиктований Росією. Канцлер висловив переконання, що Росія – програє, а Україна – вистоїть.

США та партнери з G7 оголосили про нові санкції проти Росії:

  • Обмеження енергетичного сектору. Мовиться про ембарго на російську нафту.
  • Санкції проти ключових російських банків.
  • Візові обмеження проти 2600 російських та білоруських високопосадовців. У переліку – керівники фінансових установ.
  • Торгові обмеження проти російської промисловості.
  • Заборона низки російських пропагандистських каналів.

Дивіться у відео: Штайнмаєр про Володимира Путіна